•

Drodzy Państwo w poniższym linku możecie zapoznać się z prezentacją dotyczącą projektu "Toruńskie Przedszkolaki Kreatywne dzieciaki".

PREZENTACJA_-_TORUNSKIE_PRZEDSZKOLAKI

Toruńskie przedszkolaki

Tytuł projektu:
          Toruńskie przedszkolaki - kreatywne dzieciaki

Program Operacyjny:
          Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
          Działanie 10.1 „Kształcenie ogólne i zawodowe w ramach ZIT”
          Poddziałanie 10.1.1 „Wychowanie przedszkolne w ramach ZIT”

Wnioskodawca:

Gmina Miasta Toruń

Realizatorzy:

• Przedszkole Miejskie Nr 8  im. Janiny Awgulowej, ul. Chabrowa 49, 87 – 100 Toruń;
          • Przedszkole Miejskie Nr 11  im. Tony Halika, ul. Niesiołowskiego 4, 87 – 100 Toruń;
          • Przedszkole Miejskie Nr 15  im. Czesława Janczarskiego, ul. Bażyńskich 22, 87 – 100 Toruń.

Dane finansowe:

Koszt całkowity: 2 593 332,37 zł

Kwota dofinansowania: 2 204 332,51 zł (85%)
          Wkład własny finansowy: 388 999,86 zł

Źródła finansowani: Europejski Fundusz Społeczny, budżet Gminy Miasta Toruń

Termin realizacji:
          19.04.2017 r. – 31.07.2019 r.

Data podpisania umowy o dofinansowanie:
          28.12.2017 r.

Opis projektu:

Celem projektu jest zwiększenie liczby miejsc przedszkolnych w Gminie Miasta Toruń poprzez wyposażenie i finansowanie przez okres 12 miesięcy bieżącej działalności nowych miejsc wychowania przedszkolnego, realizację zajęć dodatkowych zwiększających szanse edukacyjne dzieci oraz doskonalenia zawodowego nauczycieli.

W Przedszkolach Miejskich Nr 8, Nr 11 i Nr 15 utworzono łącznie 225 nowych miejsc
          (9 oddziałów):

• Przedszkole Miejskie Nr 8: 2 oddziały - 50 miejsc.
          • Przedszkole Miejskie Nr 15: 2 oddziały - 50 miejsc.
          • Przedszkole Miejskie PM Nr 11 (budynek przy ul. Buszczyńskich 11): 5 oddziałów -125 miejsc.

Dofinansowanie będzie przeznaczone na:

• Bieżącą działalność nowo utworzonych miejsc przedszkolnych.
          • Studia podyplomowe dla nauczycieli w zakresie integracji sensorycznej oraz kursy doskonalące w zakresie kodowania.
          • Realizację zajęć dodatkowych z integracji sensorycznej i kodowania, którymi objęte będą wszystkie dzieci z przedszkoli biorących udział w projekcie. Kwalifikacja dzieci na zajęcia nastąpi po dokonanej w przedszkolach diagnozie. Zajęcia z kodowania poprowadzone będą przez nauczycieli przedszkoli w ramach godzin ponadwymiarowych, zajęcia z integracji sensorycznej przez nauczycieli z innych placówek posiadających kwalifikacje. Po skończeniu studiów podyplomowych przez nauczycieli biorących udział w projekcie, zajęcia z integracji sensorycznej będą realizowali nauczyciele z przedszkoli.
          • Doposażenie  nowo powstających oddziałów przedszkolnych w pomoce dydaktyczne do realizacji zajęć.

Planowane rezultaty:

• Utworzenie i utrzymanie 225 nowych miejsc wychowania przedszkolnego, w tym dostosowanych do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami.
          • Rozszerzenie oferty ośrodków wychowania przedszkolnego o dodatkowe zajęcia zwiększające szanse edukacyjne 675 dzieci oraz wyrównujące zdiagnozowane deficyty.
          • Doskonalenie umiejętności, kompetencji lub kwalifikacji zawodowych 48 nauczycieli, niezbędnych do pracy z dziećmi  w wieku przedszkolnym, w tym z dziećmi niepełnosprawnymi.

Dane kontaktowe realizatorów:

Wydział Edukacji Urzędu Miasta Torunia

ul. Fałata 39, 87 – 100 Toruń

we@um.torun.pl

Przedszkole Miejskie Nr 8  im. Janiny Awgulowej,

ul. Chabrowa 49, 87 - 100 Toruń

pm849@poczta.onet.pl

Przedszkole Miejskie Nr 11  im. Tony Halika,

ul. Niesiołowskiego 4, 87 - 100 Toruń

pm11torun@poczta.onet.pl

Przedszkole Miejskie Nr 15  im. Czesława Janczarskiego,

ul. Bażyńskich 22, 87 - 100 Toruń